İzmirTurTatil

Antalya yine Rusların gözdesi

0 2

Normalleşmeye başlamasının ardından Rus hükümeti Türkiye turları satışlarına olan yasağı kaldırmıştı. Bu haber üzerine birçok Rus rotasını yeniden Türkiye'ye çevirdi. Eşi ve çocuklarıyla tatilini Belek’te  bir otelde geçiren Rus turist Sergey Yermolenko, Antalya'ya her yıl geldiklerini ve hiçbir ülkede Türkiye'deki kadar güzel servis kalitesi bulamadıklarını söyledi.

 

EN HUZURLU TÜRKİYE’DEYİZ

Yermenko açıklamasının devamında "Deniz her yerde olabilir ama en güzel deniz Türkiye'de. Burada ayrıca herkes Rusça biliyor, çocuklarım için Rusça bilen personel olması çok önemli. Türkiye'de evimizde gibiyiz" dedi. İki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşmesinden önce başka bir ülkeye  tatil planı olduğunu belirtti. "Antalya'ya gelmeden önce Kıbrıs'ta planımız vardı. İki ülke arasındaki ilişkilerin yumuşamasıyla yeniden Türkiye'ye gelmeye karar verdik. Hiçbir ülkede her şey dahil sistem gibi bir hizmet bulamıyoruz. O yüzden tatilimiz için mutlaka Türkiye'yi tercih ediyoruz. Burası küçük bir cennet" dedi.


Antalya'da tatil yapan Elena Oborina ise Rostov'dan geldiğini ve keyifli bir tatil geçirdiğini kaydetti. Oborina, "İki ülke arasındaki ilişkilerin bozulması bizi biraz etkiledi. Tatil için bu yıl başka bir ülkeye gidecektik ama ilişkiler düzelince Antalya'ya gelmeye karar verdik. Burada, insanlar, doğa, deniz, her şeyi beğeniyorum." diye konuştu. Üniversite öğrencisi Vika Samohova da ailesiyle bir haftadır Antalya'da tatil yaptığını söyledi. Samohova, ". Antalya'da mutluyuz. İki ülke arasındaki sorun bizi etkilemedi, biz zaten Antalya'ya gelecektik." dedi


ANTALYA 1 MİLYON RUS AĞIRLAYABİLİR

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ali Kızıldağ, Rus ilgisinden memnun olduklarını söyledi. Rusların Türkiye'ye hasret kaldığını, Türkiye'nin de Rus turistlerle ilgili ciddi beklentileri bulunduğunu ifade eden Kızıldağ, "Her şey yolunda giderse yılın ikinci yarısında Antalya'ya gelen Rus turist sayısı 1 milyonu geçebilir çünkü gittikleri ülkelerden tatmin olmayan Ruslar 'Türkiye'ye de gidelim' diyor. Charterlar artarsa 1 milyonu rahatlıkla aşarız." diye konuştu.


İzmirTurTatil

İzmirTurTatil

Adres : Turkey

Telefon :

E-Mail : info@izmirturtatil.com

YORUMLAR
Yorum Yapılmadı
Yorum Yap