Ebruli Turizm Teklif Al

BERLİN KÜLTÜR TURU-İSTANBUL ÇIKIŞLI
670 €
(ZAMANI GEÇMİŞTİR)

19/03/2016 - 23/03/2016
0 53
TUR PROGRAMI:    

1.Gün: 19 Mart 2016 Cumartesi/ ISTANBUL / BERLİN    
Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan THY TK 1729 uçağıyla saat 10:50'de Berlin'e hareket.  Yerel saatle,  12:50'de Berlin Tegel Havalanına varış.  4 gece kalacağımız Berlin'in Mitte Bölgesindeki Titanic Hotel'e transfer ve check-in.  Kısa bir bir süre istirahati takiben,  yürüyerek turumuza başlayacağız.  Ilk durağımız,  ABD ve SSCB arasındaki soğuk savaş yıllarında,  daha çok diplomatik misyonun geçişlerine sahne olan ünlü "C" kapısı Check Point Charlie olacak.  Takiben,  Himmler'in SS ve Gestapo Karargahının üzerine kurulan ve Nazi Almanya'sının yaptığı vahşeti gözler önüne seren Terörün Topografyası Müzesi'ni gezeceğiz.  Son durağımız,  Fransız ve Alman Katedralleri arasındaki Friedrich Schiller'in heykeli ve görkemli konser salonu binasıyla çok keyifli bir meydan olan Gendarmenmarkt  olacak.  Bilahare otele dönüş,  geceleme Titanic Hotel.

2. Gün: 20 Mart 2016 Pazar / BERLİN     
Bugünkü ilk durağımız ;  Spree Nehri üzerindeki MUSEUM INSEL - Müzeler Adası olacak.  Adada,  10:00-14:00 saatleri arasında kalacağız.  Buradaki ; Bergama Müzesinde,  Milet Agora Kapısını,  Anadolu ve Mezopotamya'nın çeşitli yerlerinden toplanmış yüzlerce eseri,  Babil'in büyüleyici Isthar Kapısını hayranlıkla izleyeceğiz.  Devasa Bergama Zeus Altarı'nı,   sergilendiği mekanda Eylül 2014'de başlatılan restorasyon nedeniyle  2019'a dek maalesef göremeyeceğiz.  Sonrasında Neues Museum'daki Mısır Medeniyeti eserlerini ve bir başyapıt olan "Nefertiti"yi ziyaret edeceğiz.  Aynı müzede yer alan "Golden Hat" mutlaka görülmesi gereken bir başka eserdir.  Takiben,  Roma'daki St. Pietro Basilikasının replikası olan Berliner Dom'u dışarıdan göreceğiz.  Berlin'in en prestijli Caddesi Unter den Linden (Ihlamurlar Altında) üzerindeki  yürüyüşümüzün başında dışarıdan göreceğimiz önemli yerler arasında ; Lutsgarten - Zevk Bahçesinin hemen karşısındaki şu anda restorasyonu süren Prusya Krallarının Kışlık Sarayı Berliner Stadtschloss ;  yine Zevk Bahçesi'nin yanı başındaki muhteşem  bir başka eski bina ZEUGHAUS  (Silahhane) veya bugünkü Alman Tarihi Müzesi,  etkileyici güzellikteki Humboldt Üniversitesi ve Nazi Almanyası'nın yüz karası olaylarından birinin yaşandığı Bebelplatz bulunuyor.  Yürüyüşümüze devam ederek,  Pariser Platz'a geliyor ve Berlin'in simgesi  Bandenburger Tor'u  (Brandenburg Kapısı) görüyoruz.  Sonraki durağımız,  siyasi tarihte çok önemli bir yeri olan ve belki de 2.Dünya Savaşı'nın çıkışını hazırlayan bir başka önemli yapı,  Alman Federal Meclisi - Reichstag olacaktır.  Bu ünlü yapıyı,  dışarıdan görecek,  ilginç öyküsünü ve sonrasını konuşacağız.      


Takiben,  Avrupa'nın Öldürülmüş Yahudiler Anıtı'nı ziyaret edeceğiz.  Son olarak Hitler'in,  eşi Eva Braun'la birlikte intihar ettikleri sığınağın yani Führerbunker'in bulunduğu alanı göreceğiz.  Bu sığınaktan,  günümüze toprak üstünde hiçbir şey kalmamış bulunuyor.  Son durağımız,  2.Dünya Savaşı sonrasında tam bir moloz yığını olan bölgenin üzerine kurulan modern Potsdamer Platz olacaktır.  Serbest zaman.  Geceleme Titanic Hotel.    

3. Gün: 21 Mart 2016 Pazartesi / BERLİN / POTSDAM / BERLİN    
Bugün,  yaklaşık 50 dakikalık bir tren yolculuyla POTSDAM'a gideceğiz.   Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alan bu tarihi kent,  1918 yılına kadar Prusya Krallarının eski yazlık rezidansıydı.  Potsdam tren istasyonundan bineceğimiz Hop On Hop Off otobüsüyle tüm Potsdam'ı dolaşacağız.

Bu turumuz sırasında dışarıdan göreceğimiz yerler arasında;  Soğuk Savaş yıllarına ait filmlerde görmüş olduğunuz ABD ve SSCB arasındaki tüm gizli ajan değişimlerinin gerçekleştirildiği  Glienicker Köprüsü ;  Churchill,  Truman ve Stalin'in katılımıyla 2.Dünya Savaşı sonrasının planlandığı Cecilienhof Sarayı ; Prusya Kralı Büyük Friedrich'in ünlü Sansouci Sarayı'nı ve ilginç hikayesiyle hemen yanı başındaki Yel Değirmeni'ni sayabiliriz.  Turumuz sonrasında,  Postdam merkezinde alış veriş için serbest zamanımız olacaktır.  Bilahare,  trenle Berlin'e dönüş,  serbest zaman.  Geceleme Titanic Hotel.

4. Gün: 22 Mart 2016 Salı / BERLİN     
Bugünkü ilk durağımız,  Spree Nehri kenarındaki,  Berlin duvarından günümüze kalan en uzun bölümü - East Side Gallery olacaktır.  Burası,  1990 yılında geliştirilen bir projeyle,  dünyanın en büyük açık hava galerisi haline getirilmiştir.  Sonraki durağımız,  Berlin'in ortasında,  210 hektar büyüklüğündeki ufak bir ormanı andıran Tiergarten içindeki "Büyük Yıldız - Grosser Stern - olarak adlandırılan yerde bulunan Siegessaule - Zafer Sütunu olacaktır.  Takiben,  Kaiser Wilhelm Anıt-Kilisesine görecek ve öyküsünü konuşacağız.  Sonraki durağımız,  1907'de açılan ve bugün Avrupa'nın en büyük AVM'lerinden biri olan KA DE WE olacaktır.  KA DE WE'nin 6. Katı,   Avrupa'nın önemli gurme merkezlerinden biri sayılmaktadır.  Sonrasında,  Berlin'in en önemli alış veriş merkezi olan 3,5 km. uzunluğundaki ünlü KUDAMM Bulvarında serbest zaman.  Geceleme Titanic Hotel.    


5.Gün: 23 Mart 2016 Çarşamba / BERLİN / ISTANBUL     
Saat 11:00'de otelden Berlin Tegel Havalanı'na transfer.  Saat 13:50'de THY TK1730 uçağıyla Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanına uçuş.  Yerel saatle 17:40'da Istanbul'a varış ve servislerin sona ermesi.    

TUR FİYATI :
İki kişilik odada kişi başı : 670 Euro    (odada bir adet çift kişilik yatak vardır)
İki ayrı yataklı ( twin ) odada kişi başı : 690 Euro (odada iki adet tek kişilik yatak vardır)
Tek kişilik oda farkı : 250 Euro

Tur program ve fiyatı 15 katılımcı öngörülerek hazırlanmıştır.   

Turumuza İZMİR ve ANKARA'dan katılacaklar için; THY ile bağlantı uçuşları: gidiş / dönüş 64 USD karşılığında acentamızca sağlanacaktır.    

TUR LİDERİ : Ali Hepşen

FIYATA DAHIL OLAN HIZMETLER:
**THY ile Istanbul Sabiha Gökçen / Berlin Tegel,   gidiş / dönüş uçak bileti.  
**Berlin-Mitte'de Titanic Comfort Hotel'de 4 gece,  standart odalarda kahvaltı dahil konaklama. Bilgi olarak ; Titanic Hotel'in odaları küçüktür.  Bu otel,  turumuzun akışı açısından çok iyi bir konuma sahip olduğundan tercih edilmektedir.  www.titanic.com.tr/titanicComfortBerlin
**Türkçe,  tecrübeli rehberlik hizmeti
**65 yaşa kadar olan yolcular için yurt dışı seyahat sağlık sigortası.   Yasa gereği; 66-70 yaş ve 71-80 yaş arası yolculardan fark ücreti alınmaktadır.  
**80 yaş üstü yolcular için yurtdışı seyahat sigortası yapılamamaktadır.

FIYATA DAHIL OLMAYANLAR
**Schengen Vizesi.  Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır.  Pasaport geçerlilik tarihinin,  23 Mart 2016 tarihi itibariyle en az 6 aylık geçerlilik süresinin olması şarttır.  Federal Almanya'dan Schengen vizesi almak isteyenler,  münferiden şahsen başvuru yapacaklardır.  Bu yolcularımıza,  vize başvurusu için gerekli olan;  uçak bileti,  otel rezervasyonu ve tur programı gönderilecektir.  
**Berlin Welcome Card ücreti,  
**Havaalanı gidiş/dönüş transfer ücreti,
**Potsdam Hop-on Hop off ücreti.  
**Öğle ve akşam yemekleri.
**Otel ve restoranlarda verilecek bahşişler.
**15 TL tutarındaki "yurt dışı çıkış harcı".

ÖNEMLİ BİLGİLER :

1)    Almanya'da Otobüs, Minibüs gibi özel ulaşım araçlarının maliyeti çok yüksektir.  Bu nedenle,  Berlin  turumuzu düzenli tarifelere sahip,  otobüs,  metro, tren gibi kamu araçlarıyla ve yürüyerek gerçekleştireceğiz.  Bunun için,  her yolcumuzun Berlin'e indiğimiz gün,  kişi başı ederi 42,50 €  olan "Berlin Welcome Card" satın alması gerekmektedir.  Bu kart ücretine;  72 saat boyunca,  Berlin'deki tüm kamu ulaşım araçlarının limitsiz  kullanım ücreti ve Museum Insel'deki tüm müze giriş ücretleri dahildir.  
Müzeler Adası'nı ziyaretimiz sırasında,  Bergama ve Neues Müzelerini ziyaret edeceğiz.  Bergama Müzesinde ücretsiz olarak Türkçe dilinde kulaklık verilmektedir.  Neues Museum'da,  Ingilizce ve diğer dillerde açıklama veren kulaklıklar vardır.  Ayrıca bu kart,  pek çok restoran ve dükkanda çeşitli indirimler de vermektedir.  Aynı şekilde Berlin'den Potsdam'a trenle gidiş/dönüş ücreti de bu kart fiyatına dahildir.

2)    Havaalanı / Otel transferleri,  özel araçla yapılacak olup,  fiyatı katılımcı sayısına göre bilahare belirlenecektir.  Bu tutar,  gidiş/dönüş kişi başı yaklaşık 25 € civarında olacaktır.

3)    Potsdam,  "hop on hop off" otobüs turu tutarı,  kişi başı yaklaşık 12,50 €'dur.  Bu tur sırasında,  kulaklıkla Ingilizce ve diğer dillerde açıklamaları dinlemek mümkündür.  Ben de sizlere yardımcı olacak ve ilave bilgiler vereceğim.  

4)    Özetle;  yemekler ve şahsi harcamalar hariç,  yukarıda sıralanan hususlar için,  kişi başı yaklaşık ek maliyeti aşağıdaki şekilde düşünebilirsiniz :  

Berlin Welcome Card :  42,50 €
Transferler : 25 €
Potsdam Hop on-Hop off tur : 12,50 €
Toplam : 80 €

Yukarıda belirtilen tutarlar,  programın hazırlandığı Ekim 2015'de geçerli olan fiyatlardır.  Ancak turumuzun gerçekleşeceği tarih itibariyle değişiklikler görülebilir.   

5)    Turumuz büyük ölçüde yürüyerek ve açık havada yapılacağından,  yağmur olasılığını da düşünerek ayakkabı ve kıyafet seçimizi ona göre yapmanızı ve yanınızda mutlaka şemsiye & yağmurluk bulundurmanızı önemle hatırlatırız.  

6)    Öğle ve akşam yemekleri turumuza dahil değildir.  Bu tutarlar için,  alt harcama sınırını kişi başı,  günde 50 € gibi düşünebilirsiniz.     

EBRULİ TUR'DAN NOTLAR
Yukarıda detayları bulunan, "Berlin Turu" programında,  tur operasyonu ve düzenleme LOGO Travel  tarafından yapılmaktadır. Ebruli Turizm bahsi geçen turun "satış acentesi" konumunda olup, kayıtlarını şirketimiz üzerinden  yaptıran konukların işlemleri tarafımızdan takip edilecektir.  

REZERVASYON BİLDİRİMİ :
Rezervasyon bildirimleri,  pasaport kaydına uygun tam isim ve soyadı,  doğum tarihi,  TCKN,  pasaport numarası ve geçerlilik tarihi,  cep telefonu ve e-mail adresi  bilgileriyle  yapılmalıdır.  

VERGİLERDEKİ DEĞİŞİKLİK :  
26 Ekim 2015 itibariyle bu uçuşa ilişkin THY,  Taşıyıcı ve Havalimanı Vergileri toplamı 146 USD'dir.  Bu tutar, bilet kesim tarihinde değişim gösterebilir.  Biletin kesilmesi aşamasında,  söz konusu vergiler toplamında meydana gelebilecek artış,  fiyatlara aynen yansıtılacak ve yolcularımızdan bu fark talep edilecektir.

ÖNEMLİ  NOT :
Tur programı ve ücretler,  26 Ekim 2015 tarihindeki THY tarife ve fiyatlarına göre hazırlanmış olup,  bu tarihten sonra;  havayolu ücretlerine,  havaalanı vergileri ve diğer vergilere yapılacak zamlar ile belirtilen vergiler dışında Almanya ve Türkiye'de getirilebilecek yeni vergiler,  tur ücretine aynı oranda ilave edilecektir.  

Belirtilen uçak saatleri ve uçuş numaralarında oluşacak herhangi bir değişiklik veya havayollarının yapacağı herhangi bir rötardan veya kaçırılacak olan aktarma uçuşlarından Logo Travel ve Ebruli Tur kesinlikle sorumlu değildir.

Turumuzla ilgili geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar (rezervasyon ve iptal şartları ve diğer hükümler) Yurt Dışı Paket Tur Sözleşmesi'nde belirtilmiştir.  Turumuza kayıt yaptırmış olan konuklarımızın,  sözleşme hükümlerini bildikleri ve yukarıda belirtilen konular hakkında bilgi sahibi oldukları kabul edilir.    

Serbest Zaman Önerileri :
22 Mart Salı günü,   saat 14:00'den sonra serbest zamanımız olacaktır.  Bu süre içinde,  Berlin Card ile,  Müzeler Adasında,  göremediğiniz diğer müzeleri ücretsiz olarak gezebilirsiniz.   Spree Nehri üzerinde tekne turu yapabilirsiniz.  Reichstag'ın,  mimar Sir Norman Foster tarafından yaptırılan ünlü cam kubbesi ziyaret edebilirsiniz (randevuludur,  pasaport ile müracaat gerekmektedir).  Karl Marx Allee'de nostalji yürüyüşü yapabilirsiniz.  Mimariyle ilgilenenlerin,  Yahudi Müzesini görmelerini öneririm.    

Rezervasyonlarınızı bekler,  ilginize teşekkür ederiz.  
Ebruli Turizm

Ebruli Turizm

Adres : 1443 Sokak (Kıbrıs Şehitleri) Mutlu Apt. No: 37 Kat:3 Daire: 3 35220 Alsancak/İZMİR

Telefon : 0 232 464 07 18

E-Mail : ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

YORUMLAR
Yorum Yapılmadı
Yorum Yap