İzmirTurTatil

FUTBOL TURİZMİ

0 36

Futbol, en popüler spor dalı. Heyecanın tavan yaptığı bu zevkli oyun, dünya çapında en iyi takımlara sahip ülkelere de ilgiyi artırıyor. En çekişmeli maçların oynandığı devasa stadyumlar, adeta bir sanat eseri gibi gidilip görülmesi gereken yerler arasında sayılıyor. İşte Prontotourblog'a göre futbolseverlerin mutlaka görmesi gereken beş ülke. 


FUTBOLUN BEŞİĞİ İNGİLTERE
İngiltere en eski futbol kulübüne, en eski profesyonel futbol kulübüne, en eski federasyona ve en eski futbol ligine sahip. İngiltere Premier Ligi dünyanın en popüler ve zengin liglerinden biri olarak görülüyor. İngiltere'ye gittiğinizde, futbolun başlangıcını ve özel oluşunu tam anlamıyla hissedebileceğiniz, Wembley, Old Trafford, Emirates, St. James' Park ve Stadium of Light stadyumlarını görmelisiniz.

EN İYİLERİN LİGİ İSPANYA
İspanya'nın en çok tanınan spor dalı futbol. 19. yüzyılda futbolla tanışan İspanyollar, bu sporu zamanla çok sevmiş ve geliştirmiş. Dünya kupası ve şampiyonlar ligi tarihinde İspanya'nın çok sayıda başarılara imza atmış kulüpleri bulunmakta. Futbol tutkunlarının çok sayıda olması ve takımlarının sayısız başarılara imza atması nedeniyle Kraliyet tarafından düzenlenen Kraliyet Kupası müsabakaları, ülkenin en ünlü stadyumu olan Camp Nou'da oynanmakta.

BOL KUPALI İTALYA
Defansif futbolun en iyi uygulandığı lig İtalya Serie A olarak görülüyor. İtalya Milli Futbol Takımı, dünyanın en iyi futbol takımları içerisinde yer alıyor. Başarılı oyuncuları sayesinde sunduğu futbol şöleni ile dünya futboluna birçok yıldız kazandırmış. Dünya kupasına en çok sahip olan takımlardan biri. Bu başarıları sayesinde çok özel ve gösterişli stadyumlara ev sahipliği yapmakta. Giuseppe Meazza ve Stadio Olimpico, futbol âşıklarının mutlaka görmesi gereken stadyumlar.

TAKIM OYUNU DEYİNCE ALMANYA
Almanya, futbol tarihinin en eski ülkelerinden biri. Alman futbolu, kolektif ve taktiksel olarak üst seviyede. Uluslararası alanda en iyi liglerden birine sahip. Bundesliga izleyenlere en renkli ve en lezzetli futbol şölenlerini sunuyor. Allianz Arena München Stadion, Signal Iduna Park ve Berlin Olimpiyat Stadyumu ile dünya futbol müsabakalarına ev sahipliği yapan Almanya'yı, mutlaka görmeniz gereken yerler listesine eklemelisiniz.

RENKLİ TRİBÜNLERİYLE BREZİLYA
Brezilya, futbolun kültür ve yaşam biçimi olduğu renkli bir ülke. Şov ve estetiğe dayalı, bireysel futbol anlayışıyla sayısız efsane futbolcu yetiştirmiş. Dünya kupası için birçok ülkeye ev sahipliği yapmasıyla tanınıyor. Futbola verdiği önem sayesinde ülkesine gelen futbol tutkunlarına, eğlenceli anlar yaşatmakta. Dünyanın en ünlü ve en özel tasarıma sahip olan Maracana Stadyumu, mutlaka görmeniz ve futbol atmosferini yaşamanız gereken nadir yerlerden biri. 


İzmirTurTatil

İzmirTurTatil

Adres : Turkey

Telefon :

E-Mail : info@izmirturtatil.com

YORUMLAR
Yorum Yapılmadı
Yorum Yap