Pastoral Tour Teklif Al

GÜNEY FRANSA ve PROVENCE TURU-İZMİR ÇIKIŞLI
1250 €
(ZAMANI GEÇMİŞTİR)

18/05/2016 - 22/05/2016
0 44

18 Mayıs 2016 : İZMİR – İSTANBUL – LYON ( ST.ETIENNE)

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali THY kontuarında 02.00’de buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından TK 2305 sefer sayılı uçuş ile 03.55'te İstanbul’a hareket. 05.05'te İstanbul'a varış ve saat 08.25'te TK 1807 sefer sayılı uçak ile Lyon’a hareket. Yerel saat ile 10.55’te Saint Exupery Havalimanına varış. Pasaport işlemleri sonrası özel aracımıza transfer. Fransa’nın üçüncü büyük kenti, ikinci en önemli endüstri, finans ve gastronomi kenti ve Rhone Vadisinin merkezi olan Lyon şehir turu; Place Bellecour Meydanı, Basilique Notre Dame de Fourviere Katedrali, Vuıtton Caddesi, Parc de la Tete d’Or ( Altın Baş Parkı ), Vieux Lyon / Zone Pieton ve eski Lyon sokakları, Rhone ve Saone Nehri kıyılarını geziyor ve resimliyoruz. Otelimize yerleşme. Çevreyi gezmek için serbest zaman. Akşam arzu eden konuklarımızla Lyon’un Bouchon adı verilen restorantlarında yemek yiyebilir ve ara sokaklarında, nehir kıyısında gece yürüyüşü yapıp, kafe ve barlarda hoşça vakit geçirebiliriz. Geceleme otelimizde.

19 Mayıs 2016 : ADIM ADIM RHONE VADİSİ – TAIN L’HERMİTAGE - AVİGNON – ARLES - GORDES


Sabah kahvaltısının ardından Lyon’dan ayrılıyoruz. Fransa tarihine ekonomik, dini, kültürel, askeri ve doğal felaketleriyle adını yazdırmış Rhone Vadisi boyunca yolculuğumuza başlıyoruz. Eşsiz Rhone Vadisi boyunca yaklaşık 1,5 saat yol alacağız…. İlk durağımız Fransa’nın dünyaca ünlü şarap ve çikolata üretim merkezi olan Tain L’Hermitage’a uzanıyoruz. Vallrhone Çikolata Fabrikasını geziyor ve alışveriş yapıyoruz. Buradan Avignon’a ilerleyeceğiz. Surlarla çevrili bu tarihi kentti yürüyerek gezeceğiz. Papalar Sarayı, Rocher Des Parkı, Çocuk Şarkısı “Pont D’Avignon”a konu olan Aziz Benezet Köprüsü gezilip görülecektir. Turumuz yaklaşık 1 saatimizi alacaktır. Sırada Arles var, İlkbaharda çevresini süsleyen uçsuz bucaksız lavanta tarlalarının, gelinciklerin renkleriyle süslü; kendine özgü havası, daracık sokakları, şık mağazaları, cafeleri; küçük sevimli meydanları ile her mevsim etkileyeci bir yer. Vincent Van Gogh’un yaşamış olduğu ve 1888 yılında intihar ettiği şehir. Aynı zamanda en güzel tablolarına ilham kaynağı olmuş. Yaşamının en verimli dönemini burada geçirmiştir. (Sarı Ev, Arles’teki Yatak Odası, Köprü, La Crau’da Hasat, Ayçicekleri, Zambaklar) gibi eşsiz güzellikteki tablolarını burada yapmıştır. Arles şehir turunda, Ortaçağdan kalma ve hala boğa güreşlerinin yapıldığı Arena, Büyük Constantinus Sarayı, Arles Köprüsü, kurulduğu günden buyana hiç el değmemiş gibi duran dar sokakları masmavi akan nehri sizleri büyüleyecek. Marsilya'daki otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

20 Mayıs 2016 : GORDES – AIX-EN PROVENCE - MARSİLYA


Sabah kahvaltısının ardından Ülkenin güzel kenti Gördeslilerin 1. yy.da kurduğu Fransa’nın en iyi korunmuş eşsiz güzellikteki bir kasabası / köyünü Gordes’i görmek üzere yola çıkıyoruz. Gordes, Andre Lhote, Marc Chagall, Jean Deyrolle, Victor Vasarely ve Pol Mara gibi ünlü sanatçıyı, yazarı, filozofu konuk etmiş ve onlara ilham kaynağı olmuştur.Cezanne ve Picasso’nun dünyaca ünlü tablolarını yaptığı, sanat, edebiyat dünyasının yoğun biçimde ilgi gösterdiği, lavanta tarlalarıyla kaplı vadilerden Aix-en-Provence’a geçiyoruz. Russel Crowe’un naif filmi A Good Year’ı ( İyi bir Yıl ) izleyip, Aix – en – Provenve’a aşık olmayan ve orada yaşamanın hayalini kurmayan yoktur. Şarabın, doğanın ve dinginliğin en güzel resmi olan Provence baştan aşağı tarihle doludur. Ülkemizdeki saat kulelerine ilham kaynağı olmuştur. Ünlü saat kulesi, Belediye Binası, Saint Sauveur Katedrali, Albertas meydanı, Tourrluque Kulesi, Aix’in İstiklal Caddesi Cours Mirabeau turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra kentin güzel sokaklarında gezecek ve alışveriş yapmak için serbest zaman vereceğiz. Rehberinizin belirleyeceği saatte Marsilya’ya hareket edeceğiz. Foçalı denizcilerin kurduğu, çok iyi korunmuş Marsilya’da yapacağımız şehir turumuzda; 2400 yıllık tarihi Liman, Longchamp Sarayı, Moda Müzesi, Notre Dame De La Garde Bazilikası’nı göreceğiz. Otelimize yerleşip kendimizi Marsilya sokaklarına atacağız. Yürüyerek Marsilya’nın güzelliklerini keşfe çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.

21 Mayıs 2016 : FRANSIZ RİVYERASI - ST.TROPEZ – CANNES – NICE


Kahvaltı - Güne, Akdeniz Jet sosyetesinin buluştuğu ünlü Saint Tropez ile başlıyoruz. ; Sokakları, ünlü butikleri geziyor ve belki de alışveriş yapıyoruz. Yine muhteşem yatlarla dolu limanda çay- kahve keyfi yapıyoruz. Cafe de Paris’de çay – kahve keyfi yapıyoruz. Adını film festivalleri ile duyuran Cannes’a hareket. Ünlü Croisette Caddesi, Festival Sarayı, Eski limanı görüyoruz. Öğle yemeği molamızdan sonra Nice hareket edeceğiz. Nice’de aracımızla, Promenade Des Anglais Caddesi’ni boydan boya geçiyoruz. Nice’in ünlü kalesine (Akropolis – Şato) çıkıp kenti kuşbakışı resimliyoruz. Eski tarihi Nice’i, Çicek Pazarını, Adliye Binasını, Jean Medecin Bulvarını, Masena Caddesinini ünlü yaya bölgesini ve Galeries Lafayettes Magazalarını geziyor ve alışveriş yapıyoruz. Otelimize yerleşme. Bu akşam tüm konuklarımızla güzel bir Gala yemeği bizi bekliyor. Yemek sonrası arzu eden konuklarımız Nice’de gece kafe ve barlarda hoşça vakit geçirebilirler. Geceleme otelimizde.

22 Mayıs 2016 : NICE – (EZE KÖYÜ – MONACO – MONTE CARLO ) – İSTANBUL – İZMİR


Kahvaltı sonrası Nice’de tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle (ekstra) Akdeniz’im muhteşem sahilini resimleyerek Eze köyü ziyareti yapacağız. ( Cote d’Azur’deki büyüleyici bir tepe kasabası olan Eze’den ayaklarınızın altına serilen muhteşem Akdeniz manzarası karşısında nefesiniz kesilecek. Daracık ancak çekici Arnavut kaldırımlı sokakları ve canlı penbe begonvilleri ile Cannes ve St-Tropez’in ihtişamından çok uzak olan Eze, ünlüleri ve mega yatları önemsemeyen ziyaretçiler için oldukça çekicidir. Aix en provence, Grasse bölgesinin ürünlerinin pazarlandığı yerel parfümeri ve sanat galerisi alışveriş tutkunlarını memnun edecektir. ) Daha sonra Akdeniz’in muhteşem sahilini resimleyerek Eze üzerinden Monaco’ya ulaşıyoruz. Eski Monaco, Monaco Prenslik Sarayı, Grace Kelly’nin Mezarı, Prenslik Klisesi, Botanik Parkı, Prens Albert ve Kaptan Cousteau’nun kurduğu Okyanus Müzesi gezilecektir. Monte Carlo’ya geçip, Hermitage Oteli, Kongre Sarayı’nı gezeceğiz. Havalimanına transfer.
Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinin ardından TK 1816 sefer sayılı uçuş ile 18.10'da İstanbul’a hareket. 22.00'de İstanbul'a varış. (23 Mayıs 2016) TK 2354 sefer sayılı uçuş ile 01.45'te İzmir’e hareket. Saat 02.55’te İzmir’e varış ve turumuzun sonu.


Pastoral Tour

Pastoral Tour

Adres : Talatpaşa Bulvarı No: 14/3 Alsancak/İZMİR

Telefon : 0 232 465 29 70

E-Mail : info@pastoraltour.com

YORUMLAR
Yorum Yapılmadı
Yorum Yap