İSTANBUL TURU
450 TL
(ZAMANI GEÇMİŞTİR)

26/10/2017 - 29/10/2017
0 0
1.GECE:Akşam 22:00 Karşıyaka  Ayze Turizm önünden , 22:30 Üçyol’dan,23:00’de Üçkuyular’dan konuklarımızı alarak yolculuğumuza başlıyoruz.İzmit-Kandıra üzerinden uygun yerlerde molalar vererek sabah saatlerinde AĞVA’ya ulaşıyoruz.

 

1.GÜN:Serbest zamandaki sabah kahvaltımızın(ekstra)ardından gezimize doğayla romantizmin iç içe olduğu AĞVA ile başlıyoruz.Burada katılacağımız muhteşem tekne gezimizin(ekstra)ardından ŞİLE’ye geçiyoruz. Burada ilk olarak Türkiye’nin en büyük Dünyanın da ikinci büyük Feneri olan ŞİLE FENERİ gezisi ile başlıyoruz.Daha sonra İSTAVRİT TEPESİ ,HANIMSUYU ÇEŞMESİ , ŞEHİTLER ANITI , KAVALA PARKI göreceğimiz yerler arasında. Çarşısında verilen serbest zamanda öğle yemek(ekstra) molası veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ünlü Şile bezlerinden yapılmış ürünleri alma fırsatı da bulabilirler. Daha sonra POLONEZKÖY’e hareket ediyoruz. 1842’de Polonya’nın işgal edilmesiyle Anadolu’ya gelen Polonyalılar tarafından kurulan bu beldemiz kayın,kestane ,meşe ormanları içerisinde bir doğa harikası. Buradaki gezimiz sonunda oksijen depolamış olarak İstanbul’a varıyoruz. Yedi Tepe İstanbul turumuza BOĞAZ TURU(ekstra) ile başlıyoruz. Bu güzelliğin ardından 4*GÜNEŞ HOTEL’e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN:Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyoruz. İstanbul gezimize ilk olarak DOLMABAHÇE SARAYI ile başlıyoruz. Daha sonra tarihi yarımada gezimizde sırası ile HİPODRUM-OBELİSK(DİKİLİTAŞ)-ÖRMELİ DİKİLİTAŞ-YILANLI SÜTUN- ALMAN ÇEŞMESİ’ni gezip resimliyoruz. Serbest zamanda SULTAN AHMET MEYDANI’nda (arzu edenler  Sultan Ahmet köftecisinde) öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından Dünya Kültür Mirasının en değerli yapıtlarından olan TOPKAPI SARAYI’nı ve AYASOFYA müzesini geziyoruz. YEREBATAN SARNICI ve Türkiye’nin vitrini olan MİNİATÜRK’ü gezip keyif ve kültür dolu bir günün sonunda otelimize dönüyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN:Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak İstanbul’un Fethini yaşayacağımız PANORAMA 1453 FETİH MÜZESİ’ni resimliyoruz. Gezimizin ardından Bostancı’dan Adalar vapuruna binip HEYBELİ ADA ve KINALI ADA’yı görerek  BÜYÜK ADA’ya geçiyoruz.( Arzu edenler faytonlarla Ada turu yapabilir)Buranın temiz havasını soluyup,kuş cıvıltıları arasında yürüyüş yapıyoruz.Serbest zamanda öğle yemeği(ekstra) molası sonrası vapurla geri dönüyoruz.Burada bizi bekleyen otobüsümüze binerek eşsiz güzellikteki İstanbul’a veda ediyoruz. Uygun yerlerde molalar vererek Bursa-Balıkesir üzerinden İzmir’e varıyoruz.


AYZETUR

AYZETUR

Adres : GİRNE BUL.NO.58/A KARŞIYAKA

Telefon : 05336208042

E-Mail : ayzetur@hotmail.com

YORUMLAR
Yorum Yapılmadı
Yorum Yap