İzmirTurTatil

Kuşadası ve Didim’de plajlar hareketlendi

0 0

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Kuşadası Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Fahrettin, yetkililerin darbe girişiminin olumsuz izlerini özellikle yurtdışında bir an önce düzeltmesi gerektiğine dikkati çekti.
Devletin bir an önce Türkiye'nin yurt içinde ve dışarıdaki imajını düzeltmesi gerektiğine dikkat çeken Çiçek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kuşadası Limanına bugün yanaşan gemiler yüreklerimize su serpti en azından kruvaziyer gemileri sadece birkaç seferlerini iptal etti. Onlar da tamamen Türkiye'yi rotalarından çıkartsalardı geçimini sadece turizmden sağlayan binlerce esnaf yok olmanın eşiğine gelebilirdi."

DAHA FAZLA TANITIM

Didim Turizm Derneği Başkanı Ercüment Alkaner, , FETÖ darbe girişiminden sonra tüm otellerde görevli personelin önemli bir sorumluluk üstlendiğini, titiz davranarak müşterilerin bundan olumsuz etkilenmemesini sağladıklarını kaydetti. Alkaner. Didim'de otellerde iptallerin yaşanmadığını söyledi. Alkaner; "Özellikle iç pazar hareketli, yerli misafir sayısı yoğun. Yabancı misafir sayısı daha az. Var olan yabancı müşterilerimiz şuanda beklemedeler. Biz onların tur operatörleri ve acenteleri ile de görüştük. Uçak seferleri de planlandığı gibi devam edecek. Herhangi bir iptal yok. Yakın bölgeden gelecek misafirlerin girişleri yapılıyor. Darbe girişiminin Türkiye'deki turizmi sıfıra çekebilme riski çok fazlaydı ama bu girişim bir anda önlendi ve turizmciler yavaş yavaş da olsa yeniden işlerini toparlamaya başladı." şeklinde konuştu


İzmirTurTatil

İzmirTurTatil

Adres : Turkey

Telefon :

E-Mail : info@izmirturtatil.com

YORUMLAR
Yorum Yapılmadı
Yorum Yap