İzmirTurTatil

OKULLAR BAYRAMDAN SONRA AÇILSIN

1 11

Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanı Abdül Batur'dan turizmcilere rahatlatacak öneri:

"Okullar Bayramdan sonra açılsın"

Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanı Abdül Batur, Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilk, orta ve lise düzeyindeki okulların Kurban Bayramı tatilinden önce açılması kararını değiştirmesini önerdi. Batur, "Okullar Bayram tatilinin hemen ardından açılabilir. Ramazan ayının yaz dönemine gelmesi ve turizmi etkileyen diğer olumsuz koşullar sebebiyle sıkıntı yaşayan sektör ve sahil kentlerimiz bu kararın alınmasını bekliyor" dedi.

Okulların 14 Eylül tarihinde açılma kararının ardından birlik encümen üyesi belediye başkanları ile durumu değerlendiren Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanı Abdül Batur, özellikle Haziran ayında yaşanan sınavlar sebebiyle de verimli geçmediğine işaret etti. Temmuz ve Ağustos ayındaki yüksek sezon nedeniyle tatil yapamayanların Eylül ayından yararlanabileceğini belirten Başkan Batur şunları söyledi:

"Okulların 14 Eylül'de açılacak olması ve hemen ardından belki de 9 güne çıkabilecek bir Kurban Bayramı tatili turizmcilerimiz için çok iyi bir fırsat olacaktır.  Belediye Başkanlarımız kendi bölgelerinde sektör temsilcileri ile yaptığı görüşmelerde bu görüş büyük ağırlık kazandı.  Kısa süren sezonun Eylül'deki bu düzenleme ile biraz daha uzatılmasıyla Temmuz ve Ağustos gibi 2 aya sıkışan turizmin biraz daha geniş zamana yayılması beklentileri bir nebze olsun karşılayacaktır. Birliğimiz Hükümetimizden, Milli Eğitim ve Turizm bakanlıklarından bu yönde karar alınmasını acil olarak beklemektedir. "


İzmirTurTatil

İzmirTurTatil

Adres : Turkey

Telefon :

E-Mail : info@izmirturtatil.com

YORUMLAR

MURAT ERŞİN

12/08/2015

BUNA KATILMAMAK MÜMKÜN DEĞİL DOĞRUSU !

Yorum Yap