Alsancak Turizm Teklif Al

ROMA TURU-İSTANBUL ÇIKIŞLI
399 €
(ZAMANI GEÇMİŞTİR)

24/03/2016 - 27/03/2016
0 26

1.GÜN İstanbul - Roma

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde Pegasus Havayolları kontuarları önünde biniş işlemlerimizin tamamlanması sonrası, Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile saat 12:05 'de İtalya'nın başkenti Roma'ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13:40'da Roma'ya varışımızı müteakip, alanda bizleri bekleyen özel araçlarımıza binerek gezimize panoramik Roma Şehir Turumuz ile başlıyoruz. San Pietro Bazilikası ve Vatikan, İspanyol Merdivenleri, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi), Venedik Meydanı (Piazza Venezia), Vittoriano Emanuale Anıtı (Zafer ve Meçhul Asker Anıtı), Circo Massimo Colosseum göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Roma Gece Turuna katılabilirler. Otelimizden özel aracımız ile başlayacak olan gece turumuz sırasında Panteon'un görülmesi sonrası, Navona Meydanı'nda akşam yemeği için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ünlü Roma dondurmalarını tadabilirler. Gecenin devamında, muhteşem Colosseum’un ışıklandırılmış hali, Piazza Venezia, Vittoria Emanuelle Anıtı, Circo Massimo, Palatino Tepesi, Campidoglio Tepesi, Teatro Marcello, Piazza Della Republica, Palazzo Di Giustizia, Castel San’t Angelo, San Pietro Kilisesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.
Turumuza akşam yemeği ücreti dahil değildir. (Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 20 katılımcı gerekmektedir. Minimum katılımcı sayısı sağlanamadı takdirde, tur ücretinde değişiklik yapılabilir, katılımcı sayısına göre ücret değişiklik gösterebilir). Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Roma Gece Turu | 30 Euro

2.GÜN Roma

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest gün. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Napoli & Pompei Turuna katılabilirler. Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S.79’da patlayarak çevresindeki yerleşimleri ve insanları volkanik küllere gömen Vezüv Yanardağının eteklerine kadar uzanır. Arkeologların 1748 yılında başlattığı uzun süreli kazılar bu şehri tüm çıplaklığıyla gözler önüne sermiştir. M.Ö. 80 yılına tarihlenen dünyada gladyatör savaşlarının yapıldığı ilk Arena’yı (Anfitiyatro = Colezyum), Fauna’nın Evi günlük yaşantılarına devam etmekte olan 11 kişilik bir ailenin bütün fertlerinin nasıl bir anda taşlaştıkları açıkça görülen, mahkeme binasını, tapınakları, dükkanları, Gladyatör okulları, tiyatroları, fırınları ile hala ayakta duran bu şehir misafirlerimizi günümüzden 2000 yıl öncesine taşıyacaktır. Gezimiz sonrasında serbest öğle yemeği molası sonrası, Napoli’ye hareket ediyoruz. Şehrin sahil şeridinin neredeyse tamamını kapsayan panaromik şehir turumuz sonrasında, 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, cafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in ve Ovo Kalesi ve Napoli Limanı burada göreceğimiz yerler arasındadır. Ünlü sinema yönetmeni Federico Fellini’nin filmlerine konu olmuş gerçek İtalya Kültürü’nü tanıma fırsatı bulabileceğiniz Napoli, İtalya’nın görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Geceleme Roma'daki otelimizde.
Ekstra gezi: Napoli & Pompei Turu | 90 Euro

3.GÜN Roma

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, serbest gün. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Floransa Turuna katılabilirler. Bu turumuzda Dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmış, insanlığın ne denli üretme becerisine sahip olduğunu gösteren Rönesansın doğduğu, nice aşkların yaşadığı, sanatın dünya da eşi benzeri olmayan örneklerinin bulunduğu, İtalyan halkını dünyaya tanıtan bu muhteşem şehirde; Santa Maria del Fiore Katedrali, Vaftizhane ve Cennetin kapıları, olarak adlandırılan rölyelerle süslü kapısı, Dante’nin Evi, Santa Maria della Croce Kilisesi, Uffizzi Sarayı, şehri bölen Arno Nehri'nin üzerindeki antik köprü " Ponte Vecchio" adeta heykel müzesi görünümündeki ünlü Signoria Meydanı ve Michelangelo tepesi Floransa gezimizde göreceğimiz yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Floransa Turu | 100 Euro

4.GÜN Roma - İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından öğlen saatlerine kadar serbest zaman. Öğlen rehberimizin belirleyeceği saatte otelde buluşmamızın ardından özel aracımız ile Roma Fiumicino havalimanına transfer oluyoruz. Havalimanına varışımız ile birlikte biniş işlemlerimizin tamamlanması sonrası, Pegasus Havayolları tarifeli seferi PC 536 ile saat 14:40'da İstanbul'a hareket ediyoruz. Türkiye saati ile saat 18:10'da İstanbul S.Gökçen Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu...

*Bu turumuzda havayolu biletleri promosyon sınıftır, iptal iade ve değişiklik yapılamaz

*Dikkat: Ekstra turların gerçekleşebilmesi için minimum katılımcı sayısı sağlanmak durumundadır. Gerekli katılımcı sayısı sağlanamadığı durumlarda katılımcı sayısına göre ekstra tur fiyatları revize edilerek sunulabilir. Misafirlerimiz herhangi bir turun organize edilmediği günlerde bireysel olarak gezilerini yapabilirler. Rehberlik ve araç hizmetleri, sadece transferler, şehir turu ve ekstra turlar için planlanmaktadır.

 
Önemli not;
Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER
* Pegasus havayolları tarifeli seferleri ile İStanbul (Saw) - Roma - İstanbul (Saw) parkurunda ekonomi sınıf uçak biletleri
* Tüm havalimanı ve güvenlik vergileri
* Seçilen kategori otellerde 3 gece oda kahvaltı bazında konaklamalar
* Panoramik Roma şehir turu (herhangi bir müze yâda ören yeri girişi içermez)
* Geliş ve dönüş günü havalimanı - otel - havalimanı transferleri
* Profesyonel yerel ve Türkçe rehberlik hizmetleri
* Belediye Şehir vergisi
* Mesleki sorumluluk sigortası
FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* İtalya Schengen vize başvuru işlemleri 120 Eur (İstanbul Başvuruları)
* İtalya Schengen vize başvuru işlemleri 130 Eur (Ankara-İzmir)
* Vize için zorunlu seyahat sağlık sigortası (65 yaşa kadar)  15 Eur
* Vize için zorunlu seyahat sağlık sigortası (66 yaş ve üstü)  30 Eur
* Yurtdışı çıkış harcı (pul yada bankadan dekont)  15 TL
* Ekstra olarak düzenlenecek olan tüm turlar
* Seyahat süresince tüm öğlen ve akşam yemekleri ile içecekler
* Her türlü kişisel harcamalar, otel ekstraları, bahşişler ve müze ören yerleri girişleri

Alsancak Turizm

Alsancak Turizm

Adres : Gazi Osman Paşa Blv No : 3 Yeni Asır İş Hanı 3/D Alsancak/İZMİR

Telefon : 0 232 425 22 06

E-Mail : info@alsancakturizm.com

YORUMLAR
Yorum Yapılmadı
Yorum Yap