Ampuria Tour Teklif Al

​KÜTAHYA - ESKİŞEHİR TURU-İZMİR ÇIKIŞLI
199 TL
(ZAMANI GEÇMİŞTİR)

26/03/2016 - 27/03/2016
0 33
TUR PROGRAMI:

GÜN 1 / Cumartesi: 

Sabah 06.30’da MAVİŞEHİR Havaş Önü, 06.40’da Karşıyaka YUNUSLAR, 06.45’de Karşıyaka TERSANE DURAĞI, 07.00’da LOZAN Atatürk Lisesi Önü, 07.20’de BORNOVA Ege Üniversitesi Kampüs Önünden siz değerli konuklarımızı aldıktan sonra hareket ediyoruz. Kula, Uşak, üzerinden yoldaki molaların ardından KÜTAHYA’ya ulaşıyoruz... Kütahya’da alacağımız öğle yemeğinin ( ekstra ) ardından, turumuza başlıyoruz.  Tarihi evlerin bulunduğu eski sokakları geziyoruz. 18. yüzyıl Kütahya Evleri’nin topluca korunduğu Germiyan Sokak, arnavut kaldırımları, elektrik ve telefon direkleri ile tellerinin bulunmadığı, Kütahya'daki tarihi kent dokusunun en güzel örneğidir. Ulu Camii, Germiyan Beyi Yakup Bey’in Türbesi ve Çini Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Çini Kütahya’nın simgesidir. Günümüzde Kütahya çinileri, dünyanın dört bir yanındaki müzelerde sergileniyor. Kütahya'ya veda ederek, Eskişehir’e doğru yola çıkıyoruz.

ESKİŞEHİR’e ulaşınca, ona Avrupai kent görünümü veren ve şehrin akciğeri olan SAZOVA BİLİM VE KÜLTÜR PARKI’nda yaratılan güzellikleri görüyoruz. Parkta, Korsan Gemisi, 25 bin metrekarelik gölet, park çevresinde dolaşan buharlı mini tren, çocuk oyun alanları, gözlemevi, masal şatosu, 2 bin kişilik tiyatroyu da görerek, akşam çayımızı içiyor, ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra, gezintiye çıkarak, Eskişehir’in gece manzarasını, Porsuk Çayı üzerindeki köprüleri, kenarındaki kafeleri görerek, otelimize geri dönüyoruz. Geceleme, şehir merkezindeki ABACI KONAK HOTEL’de.

GÜN 2 / Pazar:

Kahvaltımızın ardından, ŞELALE PARK’a gidiyor, kuşbakışı Eskişehir’i seyrederek, sabah kahvelerimizi içiyoruz. Sonrasında, tarihi ODUN PAZARI MAHALLESİ’nde, çıkmaz sokakları, ahşap süslemeli, bitişik düzenli cumbalı evleri dolaşırken tarihe tanıklık ediyoruz. Cam Müzesi’ni ve Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesini ziyaret ediyoruz. Atlıhan Lületaşı El Sanatları Çarşısı, KURŞUNLU CAMİİ ve KÜLLİYESİ’ni de gördükten sonra; Köprübaşı’na gidiyor, dileyen konuklarımızla, (ekstra) motorlarla Porsuk Çayında nehir sefası yapıyoruz. Şimdiki rotamız, KENTPARK. Eskişehir Belediyesi’nin yarattığı bu güzellikleri, Türkiye’nin ilk yapay plajı, havuzları ve havuzlarındaki dillere destan süs balıkları, oyun grupları görüyor, gül bahçeleri, spor alanları, heykel ve anıtları, restoranları, eğlence mekanları, gölet ve at binme alanlarında keyifli zamanlar geçiriyoruz. Eskişehir’in ünlü çiğ böreği ve ayrandan oluşan öğle yemeğimizi de yedikten sonra, bu güzel kente veda ediyoruz. Gece geç saatlerde İzmir’e ulaşıyor, başka bir AMPURIA TOUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

TUR FİYATI:  İki ve üç kişilik odalarda kişi başı ( YP ): 199,- TL 

 FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ        
* Lüks otobüsler ulaşım,
* Profesyonel rehberlik hizmeti,
* Belirtilen tüm çevre gezileri,
* Ampuria Tour refakati
* Tursab zorunlu seyahat sigortası
* Eskişehir ABACI KONAK Otelde YP konaklama

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
* Otellerde yapılan ekstralar,
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
* Programda olmayan tüm yemekler,
* Porsuk Nehri’nde tekne turu


Ampuria Tour

Ampuria Tour

Adres : Atatürk Mahallesi, Ressam Avni Arbaş Sokak No 9/A Foça İzmir

Telefon : 0 232 812 50 42

E-Mail : ampuria@ampuriatour.com.tr

YORUMLAR
Yorum Yapılmadı
Yorum Yap