FMA Travel Teklif Al

ALANYA'DAN DALYAN'A AKDENİZ ve LİKYA
379 TL
(ZAMANI GEÇMİŞTİR)

26/10/2017 - 29/10/2017
0 0

1. Gün: DENİZLİ - SERİNHİSAR - SALDA GÖLÜ - DÜDEN ŞELALESİ - ANTALYA

PERŞEMBE

Sabah 06.30’da Mavişehir-Egepark önü, 06.40’ta Bostanlı İskele, 06.50’de Karşıyaka FMA TRAVEL Ofis önü, 07.00’de Lozan Atatürk Lisesi, 07.10’da Sabancı Kültür Merkezi önü, 07.20’de Göztepe İskele önü ve 07.30’da Üçkuyular Shell’de buluştuktan sonra Akdeniz’in güzel göllerini ve tarihi eserlerini gezmek için yolculuğumuza başlıyoruz. Kahvaltı ve ihtiyaç molası vererek Denizli – Serinhisar Beldesi’ne ulaşıyoruz. Ege Bölgesi’nin tüm leblebi ihtiyacını karşılayan bu şirin beldeden leblebilerimizi aldıktan sonra ülkemizin en güzel göllerinden birisi olan Salda Gölü’ne ulaşıyoruz. Anadolu’nun en berrak gölü olan Salda’da göl manzarasını izliyoruz. Daha sonra Antalya’ya doğru hareket ediyoruz. Antalya’ya ulaştığımızda Düden Şelalesi’nin zengin doğasında yürüyüş yapıyoruz. Gün sonunda Antalya’daki otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

2. Gün: ALANYA - MANAVGAT - DAMLATAŞ MAĞARASI - KIZILKULE - MANAVGAT ŞELALESİ - ASPENDOS TİYATROSU

CUMA

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra ekstra olan Alanya ve Manavgat turumuz için yola çıkıyoruz. İlk olarak Kaleiçi’nde Hadrian Kapısı ve Kaleiçi Evleri’ni yakından tanıdıktan sonra Akdeniz kıyılarında Alanya’ya doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Alanya’da Damlataş Mağarası ve Kızılkule’yi geziyoruz. Daha sonra Manavgat Şelalesi’nin eşsiz doğasını görmek için yola çıkıyoruz. Manavgat’ta yaptığımız keyifli gezintinin ardından Manavgat Çayı’nın yanı başında öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra Akdeniz’in en güzel tiyatrosu Aspendos Tiyatrosu’nu geziyoruz. Gün sonunda otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

3. Gün: OLYMPOS – KEKOVA – KAŞ – KALKAN - FETHİYE

CUMARTESİ

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Olympos’un ağaç evler ile bezeli sahiline doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Olympos antik kentini rehberimiz eşliğinde yakından tanıyoruz. Daha sonra denizin keyfini çıkarmak ve batık kenti keşfetmek için Kekova’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Akdeniz ile baş başa geçen keyifli bir yolculuğun ardından Üçağız Sahili’ne ulaşıyoruz. Burada arzu eden konuklarımızla gezi teknemize binerek batık şehirleriyle ünlü Kekova’ya doğru mavi yolculuk yapıyoruz. Açık büfe öğle yemeğimizi aldığımız bu keyifli tekne turunun ardından Kekova’nın güzelliklerine veda ederek Akdeniz Sahilleri’ndeki gezimize devam ediyoruz. Öğleden sonra Akdeniz’in en şirin tatil beldesi Kaş’a ulaşıyoruz. Kaş’ın şirin evlerini ve ünlü Antiphellos Lahdi’ni yakından tanıyoruz. Daha sonra Kalkan üzerinden Fethiye’ ye ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

 

4. Gün: KAYAKÖY - GÖCEK – DALYAN – İZTUZU PLAJI - AKYAKA

PAZAR

Sabah kahvaltısının ardından dünyaca ünlü Kayaköy’e giderek terk edilmiş Rum evleri arasında gizemli bir gezintiye çıkıyoruz. Kayaköy’ü rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Göcek’e doğru gezimize devam ediyor ve Göcek Marinası’nı yakından tanıyoruz. Daha sonra Dalyan’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Dalyan’da kanalın manzarasını izleyerek öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra kaplumbağalarının yumurta bıraktığı İztuzu Plajı’nı ve Kaya Mezarları’nı yakından görmek isteyen konuklarımızla Dalyan Kanalı’nda rüya gibi bir yolculuk yapıyoruz. Ardından Akyaka’ya doğru gezimizi sürdürüyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Idyma Antik Kenti kaya mezarlarını görüyoruz. Akyaka’ya geldiğimizde Akyaka Evleri’ni ve şirin sokaklarını geziyoruz. Dileyen konuklarımızla Kadın Azmağı’nda tekne turu yapıyoruz. Tekne turunun ardından Akyaka’ya veda ederek İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız Çine’de verdiğimiz akşam yemeği molasının ardından İzmir’e ulaşıyoruz. Doğa ve tarihi bir arada yaşadığımız bu eğlence ve dinlence dolu gezinin ardından başka bir FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.


FMA Travel

FMA Travel

Adres : Yalı Caddesi No:152/A (Karşıyaka Otobüs Durakları Karşısı) Karşıyaka / İZMİR

Telefon : 0 232 369 51 52

E-Mail : info@fma.com.tr

YORUMLAR
Yorum Yapılmadı
Yorum Yap