Yılcan Turizm Teklif Al

Balkan Üçlüsü
269 €
(ZAMANI GEÇMİŞTİR)

18/10/2017 - 22/10/2017
0 0

10 ŞEHİR  -  2 BAŞKENT / Balkan üçlüsü
                  4 Gunde 3 Ülke 3 Gece4 Gün
                     4**** Yıldız Otellerde 3 Gece otel konaklaması

Kavala – Selanik  –  Manastır  -  Resne  –  Ohrid  –  Struga  –  Kalkandelen - Üsküp – Sofya – Plovdiv
PROGRAM
1.Gun 

Balıkesir 20.00 Stadyum önünden  Bandırma 21.30 Cumhuriyet Meydanından hareket – Kavala / hareket ederek,  İpsala sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri tamamlanmasının ardından Dedeağaç , Gümülcine ve İskeçe üzerinden Kavala `ya varisimizi gerçekleştiriyoruz.

2.Gun 

Kavala –- Selanik – Manastır – Resne – Ohri / Kavala ‘ya varisimiz ardından sabah kahvaltısı ve enfes Kavala kurabiyelerinin tadına bakmak için mola veriyoruz. Kavala sahillerinde kısa sureli bir fotoğraf molası verip Selanik`e doğru yola çekiyoruz. Selanik Kalesini ziyaret ederek başlıyoruz. Selanik şehir turu esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli,  Rotanda, Bedesten - Hamza Bey Cami, Ag.Sophia, Ag.Dimitrios kilisesi,  Egnatia ve Tsimski bulvarları ve Kale görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Makedonya Manastır hareket ediyoruz. Duygusal anlarını yasayacağımız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri okul ziyaretimizin ardından Resne'li Niyazi'nin Sarayını ziyaret ediyor sormasında Ohri’deki otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 

3.Gun 

Ohri – Struga – Tetova  - Üsküp / Sabah kahvaltısının ardından. sonra  Makedonya’nın incisi Ohri şehir turumuza başlıyoruz.  Struga turumuz ardından Üsküp’e yola çıkış. Yol üzerinde Tetova(Kalkandelen) ‘ da duruyor Alaca Camii ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Teknesi’ni ziyaret ediyoruz.  Üsküp Şehir turumuza başlıyoruz; Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Geceleme otelimizde.
4.Gun 

Üsküp – Sofya / Sabah kahvaltı sonrası Üsküp’ten Sofya’ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek olan yolculuğun ardından Sofya’ya varıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander  Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize hareket. Geceleme otelimizde.
5.Gun 

Sofya – Plovdiv – Bandırma / Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından Filibe’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından şehir turumuza başlıyoruz. 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” - adında şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor. Kısa süreli serbest Zaman’ın ardından Balıkesir ve Bandırma’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Bir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
İki yada üç kişilik odalar da kişi başı ücret :-269 EUR -

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
* Lüks otobüsleri ile ulaşım
* Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
* 3 GECE 4 * li otellerde konaklama,
*Otellerde alınan 3 Kahvaltı
* Programda belirtilen   şehir turları.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
YURTDIŞI SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI 15 EUR
YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI  15 TL
OHRİD’DE MAKEDON GECESİ 30 EUR
OHRİD GÖLÜNDE TEKNE TURU 10 EUR
MATKA KANYONU GEZİSİ 10 EUR
ÜSKÜP’DE BALKAN GECESİ 30 EUR
SOFYA’DA BULGAR GECESİ 30 EUR


Yılcan Turizm

Yılcan Turizm

Adres : Hükümet Cad. No:5/A Bandırma Eski Kuyumcular Mahallesi Atalar Caddesi Çoban İş Merkesi D2 Balıkesir

Telefon : 0 266 713 20 04

E-Mail : iletisim@yilcanturizm.com

YORUMLAR
Yorum Yapılmadı
Yorum Yap