Alsancak Turizm Teklif Al

BUDAPEŞTE - VİYANA - PRAG - İSTANBUL ÇIKIŞLI TUR
299 €
(ZAMANI GEÇMİŞTİR)

11/11/2017 - 18/11/2017
0 0

İSTANBUL – BUDAPEŞTE

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde Touristica kontuarı önünde saat 08:30’da buluşma. Bagaj ve check in işlemlerimizi tamamladıktan sonra Pegasus Havayolları PC331 tarifeli seferi ile saat 10:45’de Budapeşte’ye hareket. Yerel saat ile 12.10’da Budapeşte’ye varışımıza istinaden, alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüzle gezimize panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Budapeşte şehir turunda Kahramanlar Meydanı, Opera Binası, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, Parlamento, Zincirli Köprü, Buda Kalesi göreceğimiz yerler arasında yer almaktadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Çigan Gecesi’ne katılabilirler. Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restaurantında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde dans ederken Macar mutfağının dünyaca ünlü Gulaş Çorbasının tadına bakabileceğiniz, zaman zaman da kendinizi sahnede dans ederken bulabileceğiniz eğlenceli muhteşem bir gece geçireceksiniz. Gezinin ardından transferler ile otelinize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Çigan Gecesi: 45 Euro (Kişi Başı)

BUDAPEŞTE

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından kişisel gezileriniz ve alışveriş için serbest gün. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Estergom Kalesi & Visegrad & Szentendere Turuna katılabilirler. Bu turumuzda öncelikle Türk tarihinde oldukça önem arz eden Ezstergom kalesini keşfe çıkıyoruz. Yaklaşık 150 yıl Osmanlı egemenliğinde kalmış kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi olan Estergon Bazilikası'nı gördükten sonra Tuna nehri kenarındaki köyler, kasabaları izleyerek Visegrad Kasabasına doğru hareket ediyoruz. Muhteşem bir manzara eşliğinde öğle yemeğini aldıktan sonra Macaristan’ın şirin bir kasabası olan Szentendre’ye doğru yola çıkıyoruz. Burada Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz, Budapeşte’yi Tuna nehrinden görme imkanı bulabilecekleri, rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Tekne Turuna katılabilirler. Dünyanın en görkemli nehirlerinin başında gelen Tuna Nehri'nin her iki yakasındaki güzellikleri, Budapeşte’nin muhteşem yapılarını, Avrupa’nın en iyi aydınlatılmış şehrini seyretmenin keyfine varabileceksiniz. Teknemizde bilgiler, kulaklık sistemiyle ve Türkçe olarak verilmektedir. Tekne turunun ardından otelimize transfer. Geceleme otelinizde. 
Estergom &Visegrad & Szentendre Turu :  60 Euro (Kişi Başı)  
Tuna Nehri Tekne Turu : 30 Euro (Kişi Başı)

BUDAPEŞTE – VİYANA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otobüsümüzle Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Transfer esnasında katılmak isteyen misafirlerimiz ile beraber Orta Avrupa’nın en şirin başkenti olan ekstra Bratislava Turunu yapıyoruz. (Bu turumuza katılmak istemeyen misafirlerimiz, uygun bir mola yerinde bırakılarak dinlenme imkanı bulabilirler.) Slovakya’nın başkenti Bratislava’nın Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan eski şehir meydanında yürüyerek yapılacak panoramik şehir turu ve serbest zaman. Turumuzun ardından Viyana’ya yolculuğumuz devam ediyor. Varışımıza istinaden yapacağımız panoramik şehir turunda Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesive Maria Teresa Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Grinzing Turuna katılabilirler. Bu turumuzda vaktiyle bir bağcılık köyü olan ve özellikle beyaz şarapları ile ün yapmış, küçük ve şirin evlerinin Kapatestoranlara dönüştürülerek Viyana'nın elit bölgelerinden biri haline gelen Grinzing’de dünyaca ünlü şinitzeli tadarak Viyana müzikleri eşliğinde keyifli bir gece geçireceksiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Bratislava  Turu: 20 Euro (Kişi Başı)   
Grinzing Turu:   45 Euro (Kişi Başı)  

VİYANA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından kişisel gezileriniz ve alışveriş için serbest gün. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Viyana Ormanları (Seegrote, Mayerling ve Baden) Turuna katılabilirler. Bu turumuzda II. Dünya Savaşı’nda Nazilerin, savaşın kaderini değiştirebilecek, dünyanın ilk nesil en hızlı jet savaş uçağını ürettikleri eski bir maden ocağında, Avrupa’nın en büyük yeraltı gölünde etkileyici bir tekne gezisi yaparak başlayacağız. Ardından Viyana’nın muhteşem ormanlarının arasından geçerek vaktiyle çok büyük bir trajediye ev sahipliği yapmış olan Mayerlig Av Köşküne doğru yola çıkıyoruz. Burada Avusturya - Macaristan tahtının  varisi Veliaht Prens Rudolf ile Baron AlbinVetsera nın kızı olan 17 yaşındaki Maria Vetsera'nın 1889’daki intiharına sahne olduğu yeri, faciada adı geçen kişilerin resimleri ve portrelerini gördükten sonra turumuzun son durağı olan Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği  kaplıcalar ve tabiat şehri olarak ünlenen Baden’e doğru hareket ediyoruz. Varışımızda yapacağımız gezide Schönbrunn Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alacaktır. Burada alışveriş için kısa bir zaman ayırdıktan sonra Viyana’ya geri dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz, rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği dünyaca ünlü Viyana Konserleri gecesine katılabilirler. Rehberinizin size sunacağı özel salonlardan birinde keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Konser sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.
Viyana Ormanları (Seegrote & Mayerling &Baden ) Turu : 50 Euro (Kişi Başı) 
Viyana Konseri Turu :  50 Euro (Kişi Başı)

VİYANA – PRAG

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otobüsümüzle Prag’a hareket ediyoruz. Transfer esnasında katılmak isteyen misafirlerimiz ile beraber ekstra Cesky Krumlov Turunu yapıyoruz. (Bu turumuza katılmak istemeyen misafirlerimiz, uygun bir mola yerinde bırakılarak dinlenme imkanı bulabilirler.) Çek Cumhuriyeti'nin büyüleyici tarihi kentlerinden biri olan Cesky’nin Unesco tarafından korunmaya alınmış bölümleri gerçekten görülmeye değer. 250’nin üzerinde korunmuş tarihi binası ve sokakları arasında yürürken kendinizi Rönesans Çağı tablosu içinde resmediliyor hissi yaşayacaksınız. Şehrin en önemli yapısı olan kalesi ise sizi yapıldığı tarihe götürecek. Turumuzun ardından Prag’a yolculuğumuz devam ediyor. Varışımıza istinaden Prag'da yürüyerek yapılacak olan panoramik şehir turunda Eski Şehir Meydanı, Charles köprüsü, Astronomik Saat, Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı görülecek yerler arasında yer almaktadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yemekli Işıklar Altında Prag Turuna katılabilirler. Yerel bir restaurantta yemeğimizi yedikten sonra yaklaşık 2 saat sürecek olan gezimizde Eski Şehir Meydanı, Charles Köprüsü, Ulusal Tiyatro, Nazım Hikmet Kafesi ve Mustek Meydanını görülecek yerler arasındadır. Gezimiz sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Cesky Krumlov  Turu : 35 Euro (Kişi Başı)  
Işıklar Altında Prag Turu : 45  Euro (Kişi Başı) 

PRAG

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından kişisel gezileriniz ve alışveriş için serbest gün. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği kralların şehri olarak ünlenen Karlovy Vary Turuna katılabilirler. Bu turumuzda Çek Cumhuriyeti’nin film festivali de yapılan, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü şehrini keşfe hazır olun. Kentte sıcaklıkları 30 C – 70 C arasında değişen 12 kaynak suyu bulunuyor. Atatürk, Karl Marx, Beethooven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği, Unesco tarafından koruma altında bulunan Karlovy Vary gezimizi rehberiniz in anlatımları ile keyifli bir yürüyüşle yapacak ve yerel bir restoranda öğle yemeği alacaksınız. Atatürk’ün tedavi amaçlı kaldığı ve yemeklerini yediği binalar da ayrıca görecekleriniz arasında. Turumuzun ardından  otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Orta Çağ Gecesi Turuna katılabilirler. Bu turumuzda, sizleri Prag'ın en hareketli eğlencelerinden biri olan Orta Çağ Gecesi’ne bekliyoruz. Orta Çağ'da yapılan eğlenceler, yenilen yemekler, limitsiz içecekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi çekecek. Birbirinden güzel Çek kızlarının yaptığı ateş dansları eşliğinde, muhteşem Orta Çağ eğlenceleri sizleri bekliyor. Turumuzun ardından transferler ile otelimize dönüyoruz. Geceleme otelinizde.Geceleme otelimizde. 
Karlovy Vary Turu: 55 Euro (Kişi Başı)
Orta Çağ Gecesi: 65 Euro (Kişi başı)  

PRAG

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından kişisel gezileriniz ve alışveriş için serbest gün. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Terezin ve Dresden Turuna katılabilirler. Bu turumuzda bir günde iki farklı ülkede iki ayrı temayı kapsayan gezimizde Çek topraklarındaki en ünlü Nazi toplama kamplarından olan Terezin Kalesi'ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise Almanya Topraklarına Saksonya eyaletine geçerek bu coğrafyanın en güzel şehirlerinden olan Rönesans mimarisini en iyi yansıtan yer olmasından dolayı da “Elbe kıyısı Floransa’sı” olarak anılan Dresden'i geziyoruz. Bu şehirde Almanya'nın en ünlü Protestan Kilisesi olan Fraukirche, Zwinger Sarayı, Semper Operası, Kraliyet Sarayı’nı görmenin yanında Avrupa'nın en uygun alışveriş imkanlarını sunan dükkanlarının da bulunduğu caddelerde gezinmek için boş zamanınız da olacak. (Bu turumuz şartlara bağlı olarak ayrı ayrı da düzenlenebilir) Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Terezin  Turu: 45 Euro (Kişi Başı) 
Dresden Turu: 65 Euro (Kişi Başı)

PRAG – İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte otelde buluşmamızın ardından otobüsümüz ile Prag Havalimanı'na transfer oluyoruz. Check in işlemleri sonrası Pegasus Hava Yolları'nın PC302  tarifeli seferi ile saat 15:30'da İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19:25'te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na varış ve Touristica hizmetlerinin sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

3* ve 4* Yarı Merkez Oteller


Alsancak Turizm

Alsancak Turizm

Adres : Gazi Osman Paşa Blv No : 3 Yeni Asır İş Hanı 3/D Alsancak/İZMİR

Telefon : 0 232 425 22 06

E-Mail : info@alsancakturizm.com

YORUMLAR
Yorum Yapılmadı
Yorum Yap