FMA Travel Teklif Al

FİNİKELİ OLYMPOS VE KEKOVA
249 TL
(ZAMANI GEÇMİŞTİR)

22/09/2017 - 24/09/2017
0 0

KEMER – OLYMPOS – ULUPINAR – FİNİKE – DEMRE – NOEL BABA - KAŞ VE KEKOVA 

CUMA

Saat 23.00’de Egepark, 23.10’da Bostanlı İskelesi önü, 23.20’de FMA TRAVEL Ofisi önünden, 23.30’da Lozan Atatürk Lisesi önü, 23.40’da Sabancı Kültür Merkezi, 23.50’de Göztepe İskele ve 24.00’de Üçkuyular Shell önünde buluştuktan sonra Kemer, Olympos, Finike ve Kekova’nın güzelliğini görmek için yolculuğumuza başlıyoruz. 

CUMARTESİ / KEMER – OLYMPOS – ULUPINAR – KUMLUCA – FİNİKE 

Günün ilk ışıkları ile ulaştığımız Akdeniz’de ilk olarak Kemer’de kısa bir kent gezintisi yapıyor ve ünlü tatil beldesini yakından tanıyoruz. Daha sonra yeşil doğası, turkuaz denizi ve eşsiz arkeolojik hazineleri ile ünlü Olympos’a doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Sabah kahvaltımızı yöre kadınlarının bizler için odun ateşinde pişirdikleri gözlemeler ile çardak altında yapıyoruz. Kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde Olympos’u keşfetmek için sahile iniyoruz. Burada yaptığımız tarih ve doğa ile iç içe turun ardından rehberimizin bizler için verdiği serbest zaman esnasında Akdeniz’in ünlü Olympos sahilinde doyasıya yüzüyoruz. Öğleden sonra yeşili ve serin akan suları ile ünlü Ulupınar’da nefis bir öğle yemeği alıyoruz. Yemeğin ardından Kumluca üzerinden Akdeniz’in cennet köşesi Finike’ye doğru yola çıkıyoruz. Finike’de denize sıfır otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizin deniz manzaralı restoranında alıyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden konuklarımız Finike Sahili ve Marina’sında keyifli bir gezintiye çıkabilir ve gece hayatının tadını çıkarabilirler. 

 

PAZAR / DEMRE – NOEL BABA – KEKOVA – BATIK ŞEHİR – KAŞ VE ANTIPHELLOS LAHDİ

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra batık kenti keşfetmek için Kekova’ya doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Yolumuz üzerinde Demre’de Noel Baba Kilisesi’ne uğrayarak yörede doğan ve yaşayan Noel Baba gerçek ismi ile Aya Nikolas hakkında bilgiler ediniyoruz. Daha sonra Akdeniz’in eşsiz manzarasını izleyerek yaptığımız kısa yolculuğun ardından Üçağız Sahili’ne ulaşıyoruz. Burada arzu eden konuklarımızla gezi teknemize binerek batık şehirleriyle ünlü Kekova’ya doğru mavi yolculuk yapıyoruz. Açık büfe öğle yemeğimizi aldığımız bu keyifli tekne turunun ardından Kekova’nın güzelliklerine veda ederek Akdeniz Sahilleri’ndeki gezimize devam ediyoruz. Öğleden sonra Akdeniz’in en şirin tatil beldesi Kaş’a ulaşıyoruz. Kaş’ın şirin evlerini ve ünlü Antiphellos Lahdi’ni yakından tanıyoruz. Daha sonra Kaş’tan ayrılıyor ve Kalkan üzerinden İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde ulaştığımız İzmir’de bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz. 


FMA Travel

FMA Travel

Adres : Yalı Caddesi No:152/A (Karşıyaka Otobüs Durakları Karşısı) Karşıyaka / İZMİR

Telefon : 0 232 369 51 52

E-Mail : info@fma.com.tr

YORUMLAR
Yorum Yapılmadı
Yorum Yap