FMA Travel Teklif Al

KELEBEKLER VADİSİ VE FETHİYE
249 TL
(ZAMANI GEÇMİŞTİR)

22/09/2017 - 24/09/2017
0 0

CUMA / HAREKET 

Saat 23.00’de Egepark, 23.10’da Bostanlı İskelesi önü, 23.20’de FMA TRAVEL Ofisi önünden, 23.30’da Lozan Atatürk Lisesi önü, 23.40’da Sabancı Kültür Merkezi, 23.50’de Göztepe İskele ve 24.00’de Üçkuyular Shell önünde buluştuktan sonra Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz, Fethiye ve Dalyan’ın güzelliklerini görmek için yolculuğumuza başlıyoruz.  

CUMARTESİ / FETHİYE – KAYAKÖY – ÖLÜDENİZ – KELEBEKLER VADİSİ – ST. NICHOLAS ADASI – OVACIK

Günün ilk ışıkları ile ulaştığımız Kayaköy’de kahvaltımızı yöre kadınlarının bizler için odun ateşinde pişirdikleri gözlemeler ile çardak altında yapıyoruz. Kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde Kayaköy’ü keşfetmek terk edilmiş evlerin arasında Kayaköy’ün sokaklarında gezintiye çıkıyoruz. Daha sonra yeşil doğası, turkuaz denizi ve eşsiz arkeolojik hazineleri ile ünlü Fethiye Körfezi ve Kelebekler Vadisi’nde mavi yolculuk yapmak için Ölüdeniz’e doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Ege’nin ünlü Ölüdeniz sahilinden bindiğimiz teknemizle Kelebekler Vadisi’ne doğru maviliklerde yol alıyoruz. Fethiye körfezinin en güzel noktalarından biri olan Kelebekler Vadisi’nde verilen yüzme molası esnasında arzu eden misafirler doğa içinde kısa bir yürüyüşe katılabilir. Öğleden sonra birçok koyda yüzme molaları vererek onlarca manastırı ve kilisesi ile ünlü tarihi St. Nicholas Adası’nı geziyoruz. Gün sonunda tekneden inerek Fethiye Ovacık’taki Perdikia Hill Hotel’e yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

 

PAZAR / FETHİYE – GÖCEK – DALYAN – İZTUZU PLAJI – AKYAKA – KADIN AZMAĞI

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra kahvelerimizi içmek için Göcek’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Marinası ve yerel mimariyi yaşatan yerleşimi ile görenleri büyüleyen Göcek’te geçirdiğimiz keyifli anların ardından Dalyan’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Dalyan’da kanalın manzarasını izleyerek öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra kaplumbağalarının yumurta bıraktığı İztuzu Plajı’nı ve Kaya Mezarları’nı yakından görmek isteyen konuklarımızla Dalyan Kanalı’nda rüya gibi bir yolculuk yapıyoruz. Ardından Akyaka’ya doğru gezimizi sürdürüyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Idyma Antik Kenti kaya mezarlarını görüyoruz. Akyaka’ya geldiğimizde Akyaka Evleri’ni ve şirin sokaklarını geziyoruz. Dileyen konuklarımızla Kadın Azmağı’nda tekne turu yapıyoruz. Tekne turunun ardından Akyaka’ya veda ederek İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız Çine’de verdiğimiz akşam yemeği molasının ardından İzmir’e ulaşıyoruz. Doğa ve tarihi bir arada yaşadığımız bu eğlence ve dinlence dolu gezinin ardından başka bir FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.


FMA Travel

FMA Travel

Adres : Yalı Caddesi No:152/A (Karşıyaka Otobüs Durakları Karşısı) Karşıyaka / İZMİR

Telefon : 0 232 369 51 52

E-Mail : info@fma.com.tr

YORUMLAR
Yorum Yapılmadı
Yorum Yap