Alsancak Turizm Teklif Al

KÜBA TURU-İSTANBUL ÇIKIŞLI
2389 €
(ZAMANI GEÇMİŞTİR)

26/04/2018 - 03/05/2018
0 0
1.GÜN : İSTANBUL - HAVANA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Tatilbudur kontuarında buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 01.10`da Türk Havayolları`na ait TK183 sefer sayılı uçak ile Havana`ya hareket ediyoruz. 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 08.00`de Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı`na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi`nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi`ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana`daki otelimizde.

2.GÜN : HAVANA

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. Konaklama otelimizde.

Ekstra Tur : Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu: 95 Euro (Kişi başı)
Akşam Yemekli Cabaret Parisien Show: 90 Euro (Kişi başı)

UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi`ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio`ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi`nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz Ekstra Akşam Yemekli Cabaret Parisien Show turumuza katılabilirler. Tur sonrası otelimize döneceğiz.

3.GÜN : HAVANA

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak "öğle yemekli Benzersiz Havana Turu " düzenlenecek. Konaklama otelimizde.

Ekstra Tur :Benzersiz Küba Turu ( Canlı müzik + Yemek ): 90- Euro ( Kişi Başı )
Cafe Taberna Show (Bueno Vista Müzik Grubu Eşliğinde/Akşam yemekli): 90 Euro (Kişi başı)

Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika`dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba`nın Picassos`u olarak da bilinen Jose Fuster`in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel`den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana`yı tepeden görebileceğimiz Küba`nın efsanevi kahramanı Che Guevara`nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana`nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba`nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam Dileyen misafirlerimiz Ekstra turumuz olan; Buena Vista Social Club üyeleri ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja`da ki Cafe Taberna`daki akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler.

4. GÜN : HAVANA

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan son 20 yılını Küba`da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılabilirler.

Ekstra Tur : Öğle yemekli Hemingway turu : 70 Euro (Kişi başı)
Havana`ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan; ünlü romanı "İhtiyar Balıkçı ve Deniz"i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ``Çanlar Kimin için çalıyor `` romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca`yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Turun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

5.GÜN : HAVANA - TRINIDAD - CAYO SANTA MARIA

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Trinidad`a hareket. Varışta panoramik Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi`nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar`ı göreceğiz. La Canchanchara`nın tadına baktıktansonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası özel otobüsümüz ile Cayo Santa Maria`ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. GÜN : CAYO SANTA MARIA

Kahvaltının ardından her şey dahil konseptindeki otelimizde tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Öğle ve akşam yemekleri otelimizde. Konaklama.

7.GÜN : CAYO SANTA MARIA -SANTA CLARA - REMEDIOS-HAVANA

Kahvaltının ardından Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara şehrini görmek için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Remedios Kasabasını geziyoruz. Buradaki gezimiz sırasında kasabanın ana kilisesi olarak da bilinen ve yüzyıllar boyunca korsanları ve sömürgecileri bölgeye çektiği için geçmişte beyaz boya ile kapatılmaya çalışılan fakat sonra restore edilerek ortaya çıkartılan 13 altın kemere ev sahipliği yapan Iglesia San Juan Bautista de Remedios`u göreceğiz. Sonrasında ise Santa Clara yolculuğumuz devam edecek. Varışta yapılacak panoramik şehir turumuzda Che Guevara`nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve Havana`ya hareket ediyoruz. Otele yerleşme ve serbest zaman. Konaklama.

8.GÜN : HAVANA - İSTANBUL

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Türk Havayollarına ait TK183 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.00`da Istanbul`a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz.

9. GÜN : İSTANBUL

Yerel saat ile 09:15`te İstanbul`a varış ve turumuzun sonu.
****** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****


Alsancak Turizm

Alsancak Turizm

Adres : Gazi Osman Paşa Blv No : 3 Yeni Asır İş Hanı 3/D Alsancak/İZMİR

Telefon : 0 232 425 22 06

E-Mail : info@alsancakturizm.com

YORUMLAR
Yorum Yapılmadı
Yorum Yap