AYZETUR Teklif Al

PATAGONYA TURU - İZMİR ÇIKIŞLI
575 TL
(ZAMANI GEÇMİŞTİR)

23/03/2016 - 27/03/2016
0 38

1.GECE:SAAT 19:00'DA AYZE TURİZM,19:35'DE ÜÇKUYULAR,19:50'DE ÜÇYOL,20:15'DE BORNOVA'DAN MİSAFİRLERİMİZİ ALARAK TURUMUZA BAŞLIYORUZ.

1.GÜN:Yolda vereceğimizmolalarlasabah saatlerindeYeniçağ 'dakahvaltı (extra) molasıveriyoruz. Molamızınardından Mengen,Tire Devrek,Tire Bartın üzerinden Karadeniz'in en şirin sahil ilçelerinden olan Amasra'ya varıyoruz ÇEŞM-İ CİHAN (dünyanın gözleri) olarak bilinen AMASRA'da, Bizans Döneminde yapılan ZİNDAN KALESİ ve KEMERE KÖPRÜSÜ'nü geçip, BOZTEPE ADASI üzerindeki SORMAGİR KALESİ'ni geziyoruz.Tarihi ÇEKİCİLER ÇARŞISI'nda alışveriş yapıyoruz. Deniz kıyısındaki kahve molamızın ardından Safranbolu'ya hareket ediyoruz. Safranbolu'ya vardığımızda serbest zamanda (Kadıoğlu Şehzade Sofrası önerilir)öğle yemek molası(ekstra)sonrası ARASTA ÇARŞISI ve KAYMAKAMLAR EVİ'ni gezip meşhur lokum alışverişi yapıyoruz. Bu gezilerimizin ardından Araç üzerinden KASTAMONU'ya varıyoruz. Merkeze vardığımızda Kurtuluş Savaşı'nda destan yazmış  kadınlarımızdan ŞEHİT ŞERİFE BACI ANITI önündeki fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından GÖKSU Nehri kıyısındaki MÜTEVELLİ Otele yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelde.www.mutevelli.com.tr/iletisim.html

 

2.GÜN: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından, Kastamonu'dan ayrılıyoruz. Taşköprü BoyaabatüzerindedenDranas geçidinden geçerek, Türkiye'nin Kuzeyi'nin en uç noktasında yer alan SİNOP'a ulaşıyoruz. Tarihi Sinop Cezaevi ve Kalesini gezerek öğlen yemeği (extra) molası veriyoruz.Ayhan Kotra'dan yapacağımız alışverişin ardından Gerze Bafra üzerinden Samsun'a ulaşıyoruz.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve silah arkadaşlarının Milli Mücadeleyi başlatmak üzere 19 MAYIS 1919 tarihinde Samsuna geldiği Bandırma Gemisi'nin bire bir örneğini gezerek fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra Samsun Merkezdeki ATATÜRK'ün Milli Mücadeleyi başlatmasının anısına yapılmış ATATÜRK heykelinde fotoğraf molası ve serbest zaman veriyoruz.Bu güzel ilin ardından Kavak Havza Merzifon üzerinden Leblebileri ile meşhur Çorum'a varıyoruz. Çorum merkezdeki 4*ANVATAR TERMAL OTEL'e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.www.anvatarotel.com/

 

3.GÜN: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından, Ferhat Su KanallarıMecidözü üzerinden Amasya'ya doğru yola çıkıyoruz.Amasya'ya ulaştığımızda Yeşilırmak kıyısında bulunan Yalıboyu Evleri'ni doyasıya resimleyip 2.BEYAZIT KÜLLİYESİ'ni geziyoruz.Osmanlı Şehzadeler şehri olan AMASYA'nın tarih kokan sokaklarını dolaşıyoruz. Amasya'daki bu güzel gezimizin ardından Merzifon'a doğru yola çıkıyoruz.MERZİFON'da ilk olarak 1415 yılında yaptırılmış olan Çelebi Mehmet Medresesi'ni geziyoruz. Daha sonra sırasıyla Dobak Camii, Taş Han, Kara Mustafa Paşa Camii ve saat Kulesini göreceğimiz yerler arasında. Merzifon'dan ayrılarak  Gümüş Hacı Köy'e varıyoruz buradaki 1413 yılında yaptırılmış olan Haliliye Medresesi'ni görerek Kızılırmak Havzasında  bulunan pirinci ile meşhur OSMANCIK'a varıyoruz. Merkezde bulunan 1484 – 1489 2. Beyazıt (Koyunbaba)Köprüsü'nü fotoğraflıyoruz. Daha sonra Koca Mehmet Paşa Camii'ni geziyoruz. Bu güzel Beldeye hüzünle veda ederek, Hamamözü üzerinden Çorum'a hareket ediyoruz. Çorum merkezde serbest zamanda leblebi alışverişimizi yapıyoruz. Bu güzel günün ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Çorum'dan ayrılarak Sungurlu, Kırıkkale üzerinden Ankara'ya varıyoruz. Anıtkabiri ziyaret ederek Atamızın huzuruna çıkıyoruz.Ankara'dan hareket ederek Polatlı'ya varıyoruz,Burada öğlen yemeği(extra) molamızın ardından, Sivrihisar, Afyon, Uşak, Kula üzerinden uygun yerlerde vereceğimiz molalarla İzmir'e dönüyoruz.Bir başka AYZETUR organizasyonunda tekrar buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

          FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:                             FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: 

          *3 GECE OTEL KONAKLAMA                                         *MÜZE-ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

          *AKŞAM YEMEĞİ ve SABAH KAHVALTISI                    *ÖĞLE YEMEKLERİ

          *REHBERLİK HİZMETLERİ                                            *MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

          *LUX ARAÇLARLA ULAŞIM                                            *ALKOLLÜ-ALKOLSÜZ İÇECEKLER 

          *ARAÇ İÇİ İKRAMLARIMIZ

          *SEYAHAT SİGORTA PAKETİ 


AYZETUR

AYZETUR

Adres : GİRNE BUL.NO.58/A KARŞIYAKA

Telefon : 05336208042

E-Mail : ayzetur@hotmail.com

YORUMLAR
Yorum Yapılmadı
Yorum Yap